Ideą serwisu Który Hosting Wybrać jest szerzenie wiedzy na temat dostępnych ofert związanych z hostingami, serwerami dedykowanymi i vps-ami. Chcemy, by osoby podejmujące decyzję w sprawie zakupu hostingu były świadome podjętych wyborów. Są firmy, które posiadają bardzo duży udział na rynku, jednakże znane są w branży z tego, iż najlepiej rozwinięty w firmie jest dział prawny, natomiast kwestie techniczne i bezpieczeństwa są zepchnięte na dalszy plan.

Realizowaliśmy wiele różnych projektów, wykorzystując hostingi współdzielone (w przypadku niektórych testów również hostingi darmowe, które licznie występowały jeszcze kilka lat temu), vps-y oraz serwery dedykowane. Pozwoliło to na zbudowanie odpowiedniego postrzegania ofert, weryfikowania tego, co ładnie jest prezentowane w ofercie a co znajduje się w rzeczywistości.

Czym się kierujemy w zestawieniach?

Każde zestawienie jest różne. Zawsze na początku określamy kryteria, którymi się kierowaliśmy. Nie faworyzujemy żadnej firmy, jak również żadnej innej firmy na czyjeś zlecenie nie szkalujemy. Skupiamy się na merytorycznej ocenie ofert, które łatwo można zweryfikować. Owszem, w naszych zestawieniach będzie można znaleźć oferty niszowych firm, które nie są znane szerszemu gronu, które jednakże w naszej ocenie zasługują na pokazanie szerszemu gronu odbiorców, przede wszystkim z powodu atrakcyjnej oferty i profesjonalnego podejścia do klienta. Wiemy, że są różne sytuacje w firmach i obsługa klienta może gdzieś nie do końca zadziałać jak trzeba, dlatego też nie dyskredytujemy firm, którym przytrafiły się jakieś incydenty. Jeżeli jednak docierają do nas sygnały o różnych incydentach, które udaje się zweryfikować.

Ile osób pracuje w zespole KHW?

Zespół KHW składa się z 7 osób, każdy ma jakąś swoją wąską działkę, jednakże w szerszej perspektywie wszystko się zazębia. Każdy z nas ma na swoim koncie zrealizowanych wiele projektów. KHW jest projektem niekomercyjnym, edukacyjnym, traktujemy to jako możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia w innej materii. Jeszcze jakiś czas temu myśleliśmy o stworzeniu własnej platformy edukacyjnej, gdzie formuła naszych materiałów odbiegałaby od tego, co ujrzycie tutaj. Po rozmowie z kolegami z innych zespołów doszliśmy jednak do wniosku, iż większą wartość dla innych przyniosą rankingi, publikowane co miesiąc, zawierające najbardziej aktualne informacje.